جستجو مطالب

سایر تجهیزات تصفیه آب

سوابق کاری / تصاویر پروژه ها

رزومه مدیرعامل و کارکنان

استخدام در شرکت ابنیه پایدار سبز

شما اینجا هستید: برگ نخستآشغالگیر (دستی و مکانیکی)دستی

آشغالگیر دستی

آشغالگیر دستی (Manually Raked Bar Screen) چیست؟ کاربرد آشغالگیر دستی در تصفیه آب و فاضلاب؟

نحوه استخراج آشغال در آشغالگیر دستی

آشغالگیر یک واحد فیزیکی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب می باشد که وظیفه آن حذف آشغالهای موجود در ورودی تصفیه خانه ها می باشد. هدف از حذف آشغال ها در ورودی تصفیه خانه جلوگیری از ورود آنها به واحد ها و تاسیسات بعدی به منظور اجتناب از آسیب به تاسیسات الکترومکانیکال می باشد. آشغالگیرها بسته به شرایط تصفیه خانه می تواند آشغالگیر دانه درشت و یا آشغالگیر دانه ریز باشند. از نظر کارکرد نیز آشغالگیر ها به دو دسته آشغالگیر دستی و آشغالگیر مکانیکی تقسیم می شوند.

آشغالگیرهای دستی توسط اپراتور تمیز می شوند و لیکن آشغالگیر های اتوماتیک مکانیکی عملیات تمیز کاری توسط چنگکی که توسط یک الکتروموتور و گیربکس در حال دوران می باشد انجام می شود. انواع متداول آشغالگیر به دو دسته آشغالگیر میله ای و آشغالگیر سبدی تقسیم می شود. آشغالگیر میله ای آشغالگیری است که در کانال قرار گرفته و آشغالها پشت میله ها گیر افتاده و تمیز می شوند. در آشغالگیر های سبدی آب یا فاضلاب از بالا به درون یک سبد سوراخدار می ریزد و از سوراخهای آن از اطراف خارج می شود و آشغالها در درون سبد می مانند که معمولا در زمانهایی که فاضلاب در عمق پایینی از سطح زمین قرار دارد از این نوع آشغالگیر استفاده می شود.

آشغالگیر دستی

عملیات جمع آوری آشغال بصورت دستی می باشد و بیشتر در کنار آشغالگیر مکانیکی استفاده می شود. و در زمانیکه آشغالگیر مکانیکی نیاز به تعمیر داشته باشد و یا به علت قطع برق امکان استفاده از اشغالگیر مکانیکی نباشد مورد استفاده قرار می گیرد. آشغالگیر مکانیکی سیستمی ساده دارد و این امر باعث شده است که سازندگان معمولی آنرا باشبکه فلزی اشتباه بگیرند و بدون اطلاع از روشهای بهره برداری، سیستم ناقصی ساخته و در کانال قرار می دهند. قیمت آشغالگیر دستی به جنس تیغه ها (استنلس استیل 316، استنلس استیل 304، گالوانیزه، کربن استیل با پوشش اپوکسی و ...) و فاصله تیغه ها از یکدیگر و نیز ابعاد کانال آشغالگیری وابسته است. 

آشغالگیر دستی (میله ای)

آشغالگیر دستی (سبدی)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انواع آشغالگیر مکانیکی, طراحی آشغالگیر دستی, کاتالوگ آشغالگیر مکانیکی, طراحی آشغالگیر فاضلاب, ساخت آشغالگیر, آشغالگیر سبدی, اشغال گیر دهانه ریز, اشغال گیر دهانه درشت, طراحی و ساخت آشغالگیر دستی, دستگاه آشغالگیر, اشغال  گیر فاضلاب, استعلام قیمت انواع آشغالگیر فاضلاب, تولید آشغالگیر دستی, آشغالگیر دستی چیست, نحوه کار آشغالگیر دستی فاضلاب, آشغالگیر دانه ریز, قیمت آشغالگیر, محصولات تصفیه آب, پل لجن روب, اشغالگیر مکانیکی, آشغالگیر دستی, اشغالگیر مکانیکی با چنگک دستی, آشغال گیر میله ای, آشغالگیر میله ای, آشغالگیر مکانیکی, آشغال گیری دستی

دوره های آموزشی

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515