جستجو مطالب

سایر تجهیزات تصفیه آب

سوابق کاری / تصاویر پروژه ها

رزومه مدیرعامل و کارکنان

استخدام در شرکت ابنیه پایدار سبز

شما اینجا هستید: برگ نخستپلی آلومینیوم کلراید PAC

پلی آلومینیوم کلراید (PAC)

پلی آلومینیوم کلراید (Polyaluminum Chloride) چیست؟ کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در تصفیه آب؟

پلی آلومینیوم کلراید (pac)بسته بندی پلی آلومینیوم کلراید

بسته بندی پلی آلومینیوم کلرایدپلی آلومینیوم کلراید (pac)

پلی آلومینیوم کلراید (PAC) یک منعقدکننده پلیمری غیرآلی با کارایی بالا می باشد. PAC با بکارگیری تکنولوژی ساخت بالا و با بهره گیری از مواد خام با کیفیت بالا در دهه های اخیر ساخته و تولید شده و به جمع مواد شیمایی افزوده شده است. از مزایای پلی آلومینیوم کلراید (PAC) می توان به خلوص بالای ماده، وزن مولکولی بالا و خاصیت منعقدکنندگی بالا اشاره نمود.

فرمول مولکولی PAC:

ALn(OH)m CL(3^n-m)

که در آن 3n > m > 0  مباشد.

محدوده ی عملکرد PAC در پ هاش 5-9 می باشد، اما بهترین محدوده ی کارایی پلی آلومینیوم کلراید در pH 6.5 الی 7.6 (پ هاش خنثی) می باشد. پلی آلومینیوم کلراید از طریق تولید یونهای هیدروکسیل و پلیمرهای آنیونی چندظرفیتی باعث تشکیل مولکولها و ماکرو مولکولهای غیرآلی الکتریکی بزرگ در آب می گردد.

کاربردهای پلی آلومینیوم کلراید:

1) زلال سازی و ته نشینی آب رودخانه ها، دریاچه ها و منابع آب زیرزمینی
2) زلال سازی آب صنعتی و آب در چرخش (Recycling Water) صنایع
3) زلال سازی و تصفیه فاضلاب های بهداشتی و صنعتی
4) احیای زغال سنگ از پساب شستشوی زغال سنگ
5) احیای کائولین (Kaolin) از پساب شستشوی شستشوی کارخانجات کاشی و سرامیک
6) ساخت خمیر / سریش صنایع کاغذسازی و محصولات بهداشتی و دستمال کاغذی (صنایع سلولزی)
7) تصفیه و زلال سازی فاضلاب در صنایع رنگرزی و چاپ، صنایع چرم سازی، صنایع نوشیدنی، صنایع فرآوری گوشت، صنایع ریخته گری، معدن، شستشوی زغال سنگ، داروسازی، ساخت کاغذ و صنایع سلولزی
8) جداسازی نفت و روغن و فلزات سنگین در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
9) زلال سازی و تصفیه آب و فاضلاب های حاوی فلوئور (Fluorine)
10) بازگشت و تصفیه آب در کارخانجات کاشی و سرامیک و سنگبری

جدول مقایسه مشخصات پک آشامیدنی، پک صنعتی، پک فاضلابی

ردیف

نوع PAC

مشخصات

شکل ظاهری

PAC

میزان خلوص پک

(Purity)

میزان آهن

(Fe Content)

میزان ناخالصی نامحلول

(Insoluble matter)

PAC - A

پک خوراکی  یا پک آشامیدنی

(Drinking PAC)

پودر سفید

حداقل 30 %

حداکثر 0.001 %

حداکثر 0.1 %

PAC - BI

پک صنعتی درجه 1

(Industrial PAC)

(پک آشامیدنی در ایران)

پودر زرد روشن

حداقل 29 %

حداکثر 0.2 %

حداکثر 0.5 %

PAC - BII

پک صنعتی

(Industrial PAC)

پودر زرد

29 – 28 %

حداکثر 0.1 %

حداکثر 1 %

PAC - C

پک صنعتی درجه 2

(پک فاضلابی)

(Low Grade PAC)

پودر زرد نخودی یا خرمالویی

28 %

2.5 %

حداکثر 2.5

 

در شکل زیر تفاوت ظاهری و رنگ ناشی از حل نمودن پودر پک خوراکی (پک آشامیدنی)، پک صنعتی و پک فاضلابی (پک صنعتی درجه 2) در آب نشان داده شده است.

انواع پک (pac) خوراکی، پک آشامیدنی، پک صنعتی

بدیهی است محل مصرف، میزان مصرف و قیمت پک خوراکی (پک آشامیدنی) با قیمت پک های صنعتی و پک فاضلابی متفاوت می باشد که در این خصوص پیشنهاد می گردد با کارشناسان شرکت ابنیه پایدار سبز مشاوره گردد.

پلی آلومینیوم کلراید (PAC) کاربرد موفقیت آمیزی در فرآیند تهیه آب آشامیدنی و تصفیه پساب و همچنین از اوایل دهه 70، در فرآیند ساخت کاغذ داشته است. جایگزینی PAC بجای آلومینیوم سولفات بعنوان کواگولانت در تصفیه آب آشامیدنی و پساب با لحاظ تکنیکی و اقتصادی کاملا ارجحیت داشته و دارد. به علت عدم شناخت کافی از PAC و امتیازات آن، استفاده از PAC در خارج از کشورهای پیشرفته فراگیر نشده و همچنان استفاده از آلومینیوم سولفات و کلرورفریک همراه آهک مرسوم است.

در ملکولهای PAC آلومینیوم بصورت پلیمری، شامل یونهای ئیدروکسید و کلراید و در بعضی از انواع آن محتوی یونهای سولفات است. برخلاف آلومینیوم سولفات که فقط بخش کوچکی از آلومینیوم بصورت Monomer مونومر ظاهر می شود در مولکول PAC بخش عمده آلومینیوم به شکل ساختمان الیگومری Oligomer ظاهر می شود. این اختلاف در ترکیب دلیل اصلی برتری PAC سبب کاهش ناچیز در PH می شود. ضمنا نسبت به آلومینیوم سولفات، ساختمان الیگومری و پلیمری PAC فلاک های پایدارتری را با ناخالصی های معلق در آب تشکیل می دهد. همچنین عموما فلاکهای بزرگتر باعث حجم کمتر رسوب می شوند. از طرف دیگر، بعلت بهبود فلوکولیشن، مقدار کمتری از آلومینیوم در آب تصفیه شده باقی می ماند. از طرف دیگر، بعلت کاهش کمتر در PH هزینه خنثی سازی بعد از فلوکولاسیون کاهش می یابد.

پلی آلومینیوم کلراید (pac)

در عملیات منعقدسازی مقدار مصرف PAC در مقایسه با آلومینیوم سولفات حدودا 30 الی 60 درصد کاهش می یابد و به همین جهت مقدار لجن کمتری تولید می شود. در تصفیه خانه ها، برتری فعالیت رسوبگذاری و حجم کمتر لجن باعث افزایش راندمان در خروجی کل شده و در نتیجه سبب کاهش ابعاد حوضچه های جدید طراحی شده برای عملیات صاف کردن می گردد. لجن های تولیدی از فرآیند PAC نسبت به لجن های آلومینیوم سولفات راحت تر آبگیری شده و این مورد سبب صرفه جویی در استفاده از دستگاه آبگیری لجن می گردد.

فعالیت قویتر PAC باعث تسهیل فلوکولاسیون آب خام در درجه حرارت پایین گردیده به طوری که در دمای 5°C خاصیت فوق العاده ای در کدورت زدائی آب دارد. که برای مثال، عملکرد آلومینیوم سولفات در این دما نامناسب است. با مصرف PAC فلاکها بزرگتر و سنگین تر شده و در نتیجه راندمان شستشوی فیلترها back-Flushing (نظیر فیلترهای شنی e.g. gravel Filters) افزایش می یابد و مصرف آب شستشوی فیلترها را کاهش می دهد.

بعلاوه، مقادیر فلوکولانت ثانویه به کار رفته برای آب شستشوی فیلترها (Back-Flushing) کاهش می یابد. در حالیکه مصرف آلومینیوم سولفات، به دلیل تشکیل متوالی کلوئید آلومینیوم می تواند باعث کاهش کارائی عملیات شستشوی فیلتر Back-Flush و فلوکولانت ثانویه شود. مصرف PAC سبب کاهش ناخالصی های آلی آب شده و در نتیجه طول عمر فیلترهای کربن اکتیو افزایش می یابد.

بازده بالای PAC در فلوکولاسیون تولید آلودگی کمتری در مقایسه با آلومینیوم سولفات می کند. کاهش ناخالصی های آلی و میکروبیولوژیکی عمدتا کار اضافی را نه فقط در سیستم فیلتراسیون، بلکه در مراحل تصفیه نهایی (Down stream) نظیر میکروب زدائی و اکسیداسیون، تخفیف می دهد. با کاهش مقادیر عوامل اکسید کننده گران قیمت بکار رفته در مرحله اکسیداسیون هزینه کاهش می یابد، مخصوصا در میکروب زدائی، که عامل شیمیایی کلربن (Chlorins base chemicals)  مورد نیاز کمتر می شود. این مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چون میکروب زداهای آب آشامیدنی سبب تشکیل ترکیبات کلربن آلی می شود که با استفاده از PAC از تشکیل آن جلوگیری می گردد.

خواص PAC و آلومینیوم سولفات

از محاسن بکارگیری ماده منعقدکننده پلی آلومینیوم کلراید (PAC) بجای سولفات آلومینیوم می توان به این نکته اشاره نمود که میزان افزایش کلراید (یون کلر) در آب تصفیه شده بسیار کمتر از افزایش سولفات در زمان استفاده از سولفات آلومینیوم ( 3(SO4)Al2) می باشد و در نتیجه افزایش کل مواد جامد محلول (TDS) در هنگام بکارگیری محلول پلی آلومینیوم کلراید (صنعتی و آشامیدنی) بسیار کمتر خواهد بود.

بطور کلی PAC به شکل مایع، آماده برای مصرف تامین شده و به صورت مستقیم قابل تزریق و مصرف آن آسان است. در حال حاضر تولیدات جامد به شکل گرانول در دسترس است، اما در هر حال شکل جامد نیز باید با عملیات میکس در آب محلول شود.

پلی آلومینیوم کلراید (pac)

پلی آلومینیوم کلراید (pac)

 

امتیازات استفاده از PAC در بهسازی آب

 • باعث افزایش قدرت در حذف کدورت می شود.
 • کیفیت آب را بطور چشمگیری بهبود می دهد.
 • به میزان 30 الی 60 درصد نسبت به آلومینیوم سولفات مصرف را کاهش می دهد.
 • باعث کاهش بقایای آلومینیوم در آب تصفیه شده می شود.
 • تشکیل فلاکهای بزرگتر و پایدارتر
 • کاهش زمان ته نشینی
 • کاهش زمان Back-Flushing فیلتر و نیاز به مصرف آب شستشوی کمتر
 • افزایش طول عمر فیلتر کربن اکتیو
 • باعث کاهش کمتر در PH آب می شود.
 • استفاده از مواد برای خنثی سازی، آب شستشوی فیلتر، آبگیری لجن، اکسیداسیون و میکروب زدائی را کاهش می دهد.
 • حتی در دمای کم، مصرف آن حتی در دمای پائین نیز کارائی دارد.
 • حدودا باعث کاهش 30 درصدی لجن می شود.
 • هزینه لجن زدائی را کاهش می دهد.

همانگونه که در بالا ذکر گردید، از محاسن عمده بکارگیری ماده منعقدکننده پلی آلومینیوم کلراید (PAC) می توان به میزان بسیار پایین آلومینیوم باقی مانده در آب تصفیه شده در زمان بکارگیری پلی آلومینیوم کلراید خوراکی (Drinking PAC) (مقادیر حدود mg/l 0.05 - 0.01) اشاره نمود.

محلول پلی آلومینیوم کلراید 10% خوراکی و صنعتی (Al2O3 10%) در صورتی که در دمای زیر 50 درجه سانتی گراد نگهداری شود، برای 4 الی 5 ماه پایدار می ماند و این خاصیت برای ذخیره سازی مواد شیمیایی در تصفیه خانه های آب و فاضلاب و پکیج های تزریق مواد شیمیایی بسیار مفید می باشد.

نتایج جار تست نشان می دهد که پک، در حذف کدورت عملکرد بهتری نسبت به آلوم (سولفات آلومینیوم) دارد. همچنین تغییرات pH آب در زمان استفاده از PAC نسبت به بکارگیری آلوم کمتر می باشد. همچنین در نوسانات دمایی، عملکرد پلی آلومینیوم کلراید چه در دماهای بالا و چه در دماهای پایین نسبت به آلوم بهتر می باشد. در کل می توان گفت که در فرایند تصفیه آب و منعقد سازی، عملکرد ماده شیمیایی پلی آلومینیوم کلراید، بهتر از ماده شیمیایی سولفات آلومینیوم می باشد.
شکل شماتیک تصفیه آب آشامیدنی با استفاده از PAC

شکل فوق، فرآیند جایگزین کردن PAC بجای سولفات آلومینیوم را در فرآیند بهینه سازی آب آشامیدنی نشان می دهد. بعنوان نتیجه کلی، روی هم رفته با مصرف PAC افزایش متنابهی در مقدار آب تصفیه شده نسبت به مصرف آلومینیوم سولفات داریم.

جهت تزریق محلول پلی آلومینیوم کلراید به آب یا پساب می توان از پکیج های تزریق مواد شیمیایی (پکیج تزریق پلی آلومینیوم کلراید) (پکیج تزریق پک) ساخت شرکت ابنیه پایدار سبز استفاده نمود.

مقاله مقایسه عملکرد سولفات آلومینیوم و پلی آلومینیوم کلراید (PAC) در حذف کدورت از آب

مقاله بکارگیری منعقدکننده پلی آلومینیوم کلراید (PAC) در آب آشامیدنی

دستورالعمل بکارگیری و تأمین پلی آلومینیوم کلراید آشامیدنی/خوراکی
جهت مصارف تصفیه آب شرب

بررسی اثر منعقدکنندهای پلی آلومينيم کلرايد (PAC) و آلوم در شرايط مختلف دوزهای منعقدکننده

 

مدل های مناسب و غیرمناسب واکنش های مختلف لخته سازی با مواد منعقدکننده (پلی الکترولیت، PAC و سولفات آلومینیوم)

مدل های مناسب و غیرمناسب واکنش های مختلف لخته سازی با مواد منعقدکننده (پلی الکترولیت، PAC و سولفات آلومینیوم)

 پلی آلومینیوم کلراید معمولا به همراه سایر منغقد کننده ها نظیر کلرو فریک، پلی الکترولیت و سولفات آلومینیوم و نیز کمک منعقد کننده ها نظیر آهک به کار می رود. جهت دانلود برگه اطلاعات ایمنی پلی آلومینیوم کلراید PAC (پک) بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

 

شرکت ابنیه پایدار سبز، واردکننده و تامین کننده انواع پلی آلومینیوم کلراید صنعتی، پلی آلومینیوم کلراید خوراکی و انواع مارک های پلی آلومینیوم کلراید می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت پلی الکترولیت و سایر اطلاعات در زمینه منعقدکننده ها با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمائید.

 

Food grade، Industrial grade، Poly Aluminium Chloride، PAC  Anionic  Nonionic، pac  تصفیه آب آشامیدنی، pac  تصفیه فاضلاب شهری، pac  صنایع نفت و پتروشیمی، pac پساب کشاورزی، pac تصفیه پساب کارخانه شیمیایی، pac تصفیه فاضلاب، pac چرم و پوست، pac صنایع سلولزی، pac صنایع کاغذ سازی، pac صنایع نساجی، Pac صنعتی از چین، PAC صنعتی چیست؟، PAC صنعتی را از کجا تهیه نمایم، Poly Aluminum Chloride، Poly aluminum chloride (PAC)، Polyaluminium Chloride، Polyaluminum Chlorid، Polyaluminum Chloride، Primary Coagulant، آگهی فروش پلی آلومینیوم کلراید (موجود)،  آلومینیوم سولفات، آلومینیوم کلراید 20 درصد، آلومینیوم کلراید حفاری PAC، آلومینیوم کلراید صنعتی، آلومینیوم کلراید هیدراته، انواع منعقد کننده، بازار خرید پلی آلومینیم کلراید، صنعتی در کجاست؟، بازار فروش پلی آلومینیوم کلراید، پک، پک pac، پک خوراکی، پک زرد، پک زرد صنعتی، پک سفید، پک سفیدآشامیدنی، پک صنعتی، پک فاضلابی، پک مایع  تصفیه آب، پلی آلومینیم کلراید فاضلابی، پلی آلومینیوم خوراکی، پلی آلومینیوم صنعتی، پلی آلومینیوم کلراید، پلی آلومینیوم کلراید msds، پلی آلومینیوم کلراید آشامیدنی، پلی آلومینیوم کلراید اصفهان، پلی آلومینیوم کلراید آگهی  فروش، پلی آلومینیوم کلراید ایرانی، پلی آلومینیوم کلراید پک، پلی آلومینیوم کلراید تصفیه فاضلاب، پلی آلومینیوم کلراید چیست، پلی آلومینیوم کلراید چینی، پلی آلومینیوم کلراید حفاری، پلی آلومینیوم کلراید خوراکی، پلی آلومینیوم کلراید صنعتی چیست؟، پلی آلومینیوم کلراید صنعتی چینی، پلی آلومینیوم کلراید صنعتی وارداتی، پلی آلومینیوم کلراید فروش، پلی آلومینیوم کلراید گرید صنعتی، پلی آلومینیوم کلراید مایع، پلی آلومینیوم کلراید مرک، پلی آلومینیوم کلراید وارداتی، پلی آلومینیوم کلراید ویکی پدیا، پلی آلومینیوم گرید خوراکی، پلی آلومینیوم گرید صنعتی، پماد آلومینیوم کلراید، پودر پک، پودر پلی آلومینیوم کلراید، تفاوت سولفات آلومینیوم و پلی آلومینیوم کلراید، تولید پلی آلومینیوم کلراید، تولید پلی آلومینیوم کلراید در ایران، تولید کننده پلی آلومینیوم کلراید، چگونه از PACصنعتی استفاده کنیم؟، حذف کلوئیدها، خرید  فروش  پک، خرید PAC، خرید پک، خرید پک صنعتی، خرید پلی آلومینیوم کلراید، خرید پودر پک، خرید و فروش پلی آلومینیوم کلراید چین، خرید و فروش پلی آلومینیوم کلراید خوراکی، خرید و فروش پلی آلومینیوم کلراید صنعتی، خریدار پلی آلومینیوم کلراید،  خواص PAC، ذرات منعقد شده کلوئیدی، راه های شناخت پلی آلومینیوم کلراید خوراکی چینی، روش تولید پلی آلومینیوم کلراید، زاج، سولفات آلومینیوم، عرضه کننده و فروشنده پلی آلومینیوم کلراید، فرآیند انعقاد، فرمول شیمیایی پلی آلومینیوم کلراید، فروش  PAC، فروش آلومینیوم کلراید، فروش پک، فروش پک زرد، فروش پک سفید، فروش پک صنعتی، فروش پلی آلومینیم کلراید، فروش پلی آلومینیم کلراید صنعتی، فروش پلی آلومینیوم کلراید، فروش پودر پک، فروش ویژه پلی آلومینیم کلراید، فروش ویژه پلی آلومینیم کلراید PAC، فروش ویژه پلی آلومینیوم کلراید صنعتی، فروشنده پک  PAC صنعتی، فروشنده پک PAC، فروشنده پلی آلومینیم کلراید صنعتی، فروشنده پلی آلومینیوم کلراید، فلوکولاسیون، قیمت PAC، قیمت آلومینیوم کلراید، قیمت پک، قیمت پک صنعتی، قیمت پلی آلومینیم کلراید صنعتی، قیمت پلی آلومینیوم کلراید، قیمت پودر پک، قیمت رقابتی پلی آلومینیوم کلراید صنعتی وارداتی، قیمت رقابتی پلی آلومینیوم کلراید وارداتی از چین، قیمت فروش پلی آلومینیوم کلراید چنده؟ ، قیمت فروش پلی آلومینیوم کلراید صنعتی چنده؟ ، قیمت محلول آلومینیوم کلراید، قیمت محلول آلومینیوم کلراید؟ ، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در تصفیه آب، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در تصفیه آب آشامیدنی تصفیه فاضلاب و پساب کارخانه های شیمیایی- صنایع نفت- گاز و پتروشیمی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در تصفیه فاضلاب های شهری و پساب کشاورزی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در صنایع کاغذ سازی- سلولزی- نساجی و چرم و پوست، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در پساب کارخانه های شیمیایی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در تصفیه آب آشامیدنی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در تصفیه پساب کشاورزی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در تصفیه فاضلاب، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در تصفیه فاضلاب شهری، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع پتروشیمی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع چرم و پوست، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع سلولزی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع کاغذ سازی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع گاز، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع نساجی، کاربرد پلی آلومینیوم کلراید صنعتی در صنایع نفت، کلراید پلی آلومینیوم، کلراید پلی آلومینیوم صنعتی، کلرورفریک مایع، کلروفریک، کمک منعقد کننده، لخته سازی، منعقد کننده، منعقده کننده  پلی آلومینیوم کلراید، مواد تشکیل دهنده PACصنعتی، مواد شیمیایی، مواد کمک منعقد کننده، ناخالصی های کالوئیدی، نحوه استفاده از پلی الومینیوم کلراید صنعتی، نحوه ساخت محلول آلومینیوم کلراید، نحوه نگهداری پلی آلومینیوم کلراید صنعتی ، وارد کننده PAK، وارد کننده پک، وارد کننده پلی آلومینیم کلراید ، وارد کننده پلی آلومینیم کلراید صنعتی، واردات پلی آلومینیوم کلراید چینی

دوره های آموزشی

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515