جستجو مطالب

سایر تجهیزات تصفیه آب

سوابق کاری / تصاویر پروژه ها

رزومه مدیرعامل و کارکنان

استخدام در شرکت ابنیه پایدار سبز

شما اینجا هستید: برگ نخستتصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی (Residential R.O. System) چیست؟

تصفیه آب خانگی

دانلود کاتالوگ کامل دستگاه های تصفیه آب خانگی موجود در شرکت ابنیه پایدار سبز

آب به عنوان اساسی ترین ماده هستی، عنصر اصلی حیات انسان و همه موجودات زنده می باشد. بیش از 60 درصد بدن انسان را آب تشکیل می دهد و به خاطر وابستگی زیاد انسان به این عنصر حیاتی وجود هرگونه ناخالصی هر چند به میزان اندک تاثیر زیادی بر سلامت انسان دارد.

بیش از 700 نوع ماده شیمیایی مضر در آب شناسایی شده است که عمدتا ناشی از ورود پساب های صنعتی و فاضلاب های شهری و نفوذ مواد شوینده و سموم آفات نباتی در آبهای جاری و زیرزمینی می باشد.

آب سالم و گوارا آبی بدون طعم و بو می باشد ولی الزاما عدم وجود طعم و بو نشان دهنده آبی مطلوب نمی باشد. وجود ناخالصی هایی نظیر نیترات و آرسنیک اگرچه باعث تغییر طعم و بو نمی گردد ولی از خطرناک ترین عناصر موجود در آب می باشد.

در تاسیسات آب شهری از کلر به منظور ضدعفونی کردن آب استفاده می شود. اگرچه این ماده شیمیایی از انتقال امراض به وسیله آب جلوگیری می کند ولی کلر موجود در آب در مقابله با ارگانیسم های آلی، ماده ای سمی به نام تری ها لومتانها را تولید می کند که ماده ای سرطان زا می باشد.

تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) که صرفا فیزیکی و با استفاده از یک غشا نیمه تراوا و بدون اضافه کردن مواد شیمیایی صورت می گیرد، بنا به توصیه سازمان های جهانی بهداشت آب نظیر NSF موثرترین و کاربردی ترین روش برای تصفیه آب لوله کشی شهری، آبهای سطحی و حتی آب دریا می باشد.

7stage R.O System

دستگاه تصفیه آب هفت فیلتره سافت واتر

دستگاه تصفیه آب

مشخصات و زمان تعویض فیلترهای دستگاههای تصفیه آب خانگی در جدول زیر نشان داده شده است:

STAGE DESCRIPTION PHOTO SPECIFICATION FUNCTION SERVICE LIFE
1th 5micron pp filter PP—10 inch حذف ذرات معلق تا قطر 5 میکرون به وسیله 5Micron polylene sediment pre-filter در این مرحله ذرات معلق مانند شن و ماسه و رسوبات مربوط به لوله های انتقال آب و هر ذره بزرگتر از 5 میکرون زدوده می شود. 3-6 ماه
2nd Granular carbon filter UDF—10 inch حذف مواد آلی و ارگانیک به وسیله Granular Activated Carbon (GAC) filter در این مرحله مواد آلی و کلردار مانند: آلکانهای کلردار، آفت کش ها و تری هالومنتانها حذف می شود 6-12 ماه
3rd Block carbon filter CTO—10 inch حذف مواد شیمیایی مانند کلر به وسیله Carbon Black filter در این مرحله مواد شیمیایی مانند کلر و همچنین طعم و بوی نامطبوع آب توسط فیلتر کربن به خوبی زدوده می شود.

3-6 ماه

4th

RO membrane

RO membrane – (50/75/100 GPD) حذف نمک های معدنی محلول و سایرآلودگی ها به وسیله TFC membrane در این مرحله طیف وسیعی از ناخالصی ها شامل جامدات در آب، باکتری و ویروس تا قطر ۰/۰۰۰۱ میکرون حذف می شود. 1-2 سال
5th Post Inline carbon filter T33/Post activated carbon حذف بو و طعم و رنگ به وسیله In line Carbon filter در این مرحله هر نوع بو و طعم که از ذخیره کردن ممکن است به وجود آید، حذف می گردد. این فیلتر از عمر بالا و درصد اطمینان خوبی برخوردار است. 6-12 ماه
6th

Mineral stone filter

Mineral Stone filter/Maifan stone

تعدیل طعم آب، افزایش مواد معدنی به آب

1 سال

7th

SS Ultraviolet Sterilization Lamps

6 watt

ضد عقونی نمودن نهایی آب

1/5 سال

 

چگونگی دستگاه تصفیه آب در خانه

هنگام خريد دستگاههاي تصفيه آب خانگي به چه نكاتي دقت كنيم؟

نكات نصب دستگاه تصفيه آب

كيفيت و كارايي تصفيه آب خانگي تابع نكات ريز و درشت بسياري است. اگر قصد خريد تصفيه آب مناسب و استاندارد را داريد، مي بايست در هنگام خريد، كليه قطعات و اجزاي دستگاه را بررسي و ويژگي هاي اين اجزا را از فروشنده سوال كنيد. در اينجا برخي از مهمترين نكاتي كه مي بايست در هنگام خريد به آنها توجه كنيد ذكر شده است:

بهداشتي بودن كليه اجزا و قطعات

آنچه مسلم است شما با هدف ارتقاي سطح سلامتي خود و خانوادتان اقدام به خريد تصفيه آب كرده ايد. كليه قطعات و اجزاي دستگاه مي بايست از مواد بهداشتي و مناسب براي مصارف خوراكي تهيه شده باشند و در اصطلاح Food Grade باشند. بديهي است در صورتي كه از مواد و پلاستيك هاي بازيافتي و غير بهداشتي در بدنه اين دستگاه استفاده شده باشد، مواد زايد و مضر به آب اضافه خواهد شد كه سلامتي فرزندان شما را به خطر خواهد انداخت.

استفاده از اين مواد و پلاستيك هاي نا مرغوب، قيمت تمام شده محصول را تا حد قابل توجهي كاهش مي دهد (يكي از دلايل ارزان بودن دستگاههاي تصفيه آب متفرقه). توجه كنيد تصفيه آبي كه قصد خريد آن را داريد، داراي تاييديه هاي بهداشتي نظير FDA و NSF باشد و در کارخانه های معتبر، توسط دستگاههاي تمام اتوماتيك و در محيط هاي بهداشتي توليد شده باشد. كمي مطالعه در خصوص توليدكننده و توزيع كننده تصفيه آبي كه قصد خريد آن را داريد، مي تواند اطلاعات خوبي در اين زمينه ها در اختيار شما قرار دهد.

دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار میکند؟

شماتیک تصفیه آب

مراحل تصفيه آب و كارايي آنها

متاسفانه به دليل تبليغات نادرست بسياري از وارد كنندگان غير متخصص و ناآگاه دستگاههاي تصفيه آب، يكي از ملاكهاي تصميم گيري مشتريان، تعداد مراحل تصفيه آب مي باشد. آيا شما هم گمان مي كنيد 6 مرحله بهتر از 5 مرحله است؟ يا 7 مرحله از هر دوي اينها بهتر است؟ بايد بدانيد كه تعداد مرحله استاندارد براي دستگاه تصفيه آب خانگي با فناوري اسمز معكوس، بستگی به کیفیت آب شهر یا منطقه مورد نظر دارد. به عنوان مثال در مناطق شمالی کشور و برای ویلاهای شخصی که ممکن است آب مدت زیاذی بدون مصرف بماند، دستگاه ۷ مرحله ای ( مجهز به اشعه UV جهت ضد عقونی نمودن آب در مرحله آخر) می تواند مناسب تر باشد. برای تهران و شهرهایی که شیر آب خانگی دارای کیفیت نسبتا مناسبی است، دستگاه ۵ مرحله ای نیز می تواند مناسب باشد. مرحله ششم، معمولا صرفا برای طعم دهی به آب (معدنی نمودن آب mineralization ) می باشد. مراحل عمومی تصفیه آب توسط دستگاههای آب شیرین کن خانگی (Residential RO) به شرح زیر می باشد:

- دو مرحله فيلتر اليافي جهت حذف مواد معلق نظير گل و لاي، شن و ماسه و زنگ لوله ها

- يك مرحله فيلتر كربن جهت حذف كلر، گازهاي شيميايي و بوي نامطبوع آب

- يك مرحله اسمز معكوس (RO) جهت حذف ناخالصی ها و سموم محلول در آب

- يك مرحله فيلتر كربن نهايي جهت حذف بوي احتمالي ناشي از ماندگي آب در منبع دستگاه

- یک مرحله استفاده از سنگهای معدنی جهت افزودن مواد معدنی و طعم دهی به آب خالص شده

- یک مرحله ضد عفونی نهایی با لامپ UV و اشعه فرابنفش جهت میکروب کشی نهایی در آب خالص و تصفیه شده

(تعبیه لامپ UV در شهرهایی که آب لوله کشی ضد عفونی شده دارند، چندان ضروری نمی باشد.)

جنس فيلتر های كربن

نقش فيلترهاي كربن در تصفيه آب، حذف كلر، گازهاي شيميايي محلول در آب، طعم و بوي نامناسب آب مي باشد. كربن به كار رفته در تصفيه آب مي بايست منشا گياهي داشته باشد تا مناسب براي مصارف خوراكي باشد. در دستگاههای استاندارد و بهداشتي، اين كربن از گياهاني نظير پوست ميوه نارگيل (Coconut Shell) و يا چوب بامبو به دست مي آيد. در نتيجه عاري از هرگونه ناخالصي و فلزات سنگين است. اين در حالي است كه كربن به كار رفته در دستگاههاي نامرغوب و غير بهداشتي ممكن است از جنس زغال سنگ باشد. زغال سنگ از آنجا كه ماهيت معدني دارد، ممکن است حاوی فلزات سنگين باشد كه براي بدن به شدت زيان آور است.

نوع اتصالات تصفيه آب

اگر مي خواهيد از دردسرهايي نظير: نشتي و چكه مداوم آب، خيس شدن كابينت ها و... در امان باشيد، به نوع اتصالات تصفيه آب دقت كنيد به طور كلي اتصالات تصفيه آب خانگي به دو دسته تقسيم مي شوند:

دسته اول: اتصالات مهره اي (JC) - اين نوع اتصالات كه بسيار هم متداول هستند، ارزان قيمت اما پر دردسر هستند، به سرعت مستهلك شده و حتي به راحتي مي شكنند و نشتي آب را به دنبال دارند. حتي با كيفيت ترين اين اتصالات نيز ممكن است پس از چند بار باز و بسته شدن، اصطلاحا" هرز شده و ديگر مانند روز اول آب بند نشوند.

دسته دوم: اتصالات سريع (Quick Connect) - اين نوع اتصالات به مراتب از اتصالات مهره اي مناسب تر و مرغوب تر هستند و تنها با يك فشار، شيلنگ را در خود قفل مي كنند و به دليل دارا بودن واشرهاي ريز درون خود، از هرگونه نشتي و چكه جلوگيري مي كنند. ظاهر ظريف و زيبا و عمر طولاني تري هم دارند. بديهي است قيمت آنها از اتصالات مهره اي گرانتر است و به همين دليل ممكن است تصفيه آبي كه در آن از اتصالات كوئيك كانكت استفاده شده كمي از ساير دستگاهها گرانتر باشد.

نوع محفظه ها (هوزينگ ها)

بهتر است محفظه دستگاه تصفيه آب داراي دو اورينگ (واشر لاستيكي) باشند تا از نشت آب جلوگيري شود.

شير برقی

وظيفه شير برقي در تصفيه آب خانگي قطع كردن آب ورودي در صورت خاموش شدن پمپ است. به عبارت ساده تر، شير برقي از هدر رفتن آب در هنگام خاموش بودن دستگاه جلوگيري مي كند.

در برخي از دستگاهها به جاي اين قطعه، از چهارراه تقسيم (Auto Shot off Valve) استفاده می شود. تجربه نشان داده است كه استفاده از چهارراه تقسيم مشكلاتي مانند: نشتي، خرابي زود هنگام قطعه و هدر رفتن آب و... را به دنبال دارد. استفاده از شير برقي به دليل دقت و عمر بيشتر به مراتب از چهارراه تقسيم بهتر است.

سوئيچ فشار پايين

وظيفه اين قطعه خاموش كردن پمپ در صورت قطعی آب است. در واقع این قطعه، محافظ پمپ است. برخي از توليدكنندگان براي كاهش قيمت تمام شده، اين قطعه را از دستگاه حذف مي كنند. پيشنهاد مي شود در هنگام خريد دستگاه به وجود اين قطعه در دستگاه توجه كنيد.

كمپاني هاي توليدكننده و توزيع كننده تصفيه آب

چقدر نسبت به كمپاني توليد كننده دستگاهي كه قصد خريد آن را داريد، تحقيق كرده ايد؟ آيا شركت وارد كننده و توزيع كننده، شركت هاي معتبري هستند؟ آيا از تخصص و مهارت علمي و فني مناسب برخورد دارند؟

مطالعه و آگاهي درباره پيشينه كمپاني توليدكننده و توزيع كننده تصفيه آب منتخب شما، مي تواند در تصميم گيري نسبت به خريد آن محصول شما را ياري كند.

تفاوت زيادي است بين يك برند تصفيه آب معتبر كه در شرايط بهداشتي، توسط دستگاههاي بهداشتي، توسط دستگاههاي تمام اتوماتيك توليد مي شود تا دستگاهي كه در كارگاههاي غير بهداشتي چيني توليد مي شود. به همان نسبت تفاوت زيادي است بين يك تاجر كه تعداد محدود دستگاه تصفيه آب وارد كرده است و فقط به فكر فروش هرچه سريعتر آنهاست تا شركتي متخصص و معتبر كه به صورت علمي و مهندسي شده اقدام به توزيع دستگاه تصفيه آب نموده، حساسيت نشان داده و در اين باره مطالعه می كند.

گارانتي و خدمات پس از فروش

گارانتي و خدمات پس از فروش، نبايد تنها در حد يك شعار و يك برگه ضمانت نامه باشد. در درجه اول شركتي كه خدمات پس از فروش را ارايه مي دهد علاوه بر مهارت فني و تخصصي، مي بايست مجهز به كليه قطعات و اجزاي دستگاه باشد.

يكي از نكاتي كه بايد به آن دقت كنيد،موجود بودن كليه قطعات و لوازم يدكي تصفيه آب است. اين نشان مي دهد كه شركت مزبور، توانايي سرويس دهي و رفع عيب دستگاه را در اسرع وقت دارد.

علاوه بر اين، مراكز خدمات پس از فروش دستگاهي كه قصد خريد آن را داريد نيز بايد در نزديكي محل زندگي شما وجود داشته باشد تا در صورت بروز مشكل، در اسرع وقت نسبت به حضور در محل و رفع اشكال، اقدام كنند.

بنابراين در هنگام خريد، به در دسترس بودن نمايندگي خدمات پس از فروش و پشتيباني تصفيه آب مورد نظرتان توجه ويژه داشته باشيد.

در شرکت ابنیه پایدار سبز، انتخاب و نصب دستگاههای تصفیه آب خانگی زیر نظر مدیریت این شرکت صورت می گیرد.

دکتر رضا مستوری از اعضای کمیته تدوین استاندارد آب آشامیدنی- ویژگی های میکروبیولوژی (شماره استاندارد 1011)-موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران بوده و دقت نظر و اشراف کامل بر کیفیت دستگاهها و فیلتر های تصفیه آب خانگی دارند که این مسئله می تواند تا حد زیادی برای خریداران محترم اطمینان خاطر به همراه داشته باشد.

 

توضیحات دکتر رضا مستوری در خصوص تولید، عملکرد و کارایی دستگاه های تصفیه آب خانگی در برنامه زنده صدا و سیما (برنامه بارکد)

 

 

پاسخ دکتر رضا مستوری به سوال: آیا دستگاه تصفیه آب خانگی بخریم یا خیر 

 

 

نحوه عملکرد و اجزا داخلی هر یک از قسمت های دستگاه های تصفیه آب خانگی

 

 

تصفیه آب خانگی, آب شیرین کن, آکواجوی محصول کانادا, aquajoy, نمایندگی آکواجوی, AQUA BEST, آکوا بست, WaterPro, softwater, تجهیزات تصفیه آب, لوازم یدکی تصفیه آب, آکوآ وین, آکواتک, می یاکو, کورودکس, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران, زمان تعویض فیلتر تصفیه آب, آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب, چگونه فیلتر تصفیه آب را تعویض کنیم, طریقه نصب فیلتر تصفیه آب, واترسیف, واتر تک, سافت واتر, آرتک, شورآکو, آکواجوی, سی سی کا, پیوریکام, soft water, puricom, fluxtek, watertek, watersafe, واترسیف, واتر تک, سافت واتر, آرتک, شورآکو, آکواجوی, سی سی کا, پیوریکام, soft water, puricom, fluxtek, watertek, watersafe, هایژنیک, دستگاه پیوریکام تایوان, بهترین مارک دستگاه تصفیه آب, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی, دستگاه تصفیه آب معصومی, هایژنیک, دستگاه پیوریکام تایوان, بهترین مارک دستگاه تصفیه آب, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی, لوازم یدکی تصفیه آب

 

تصفیه آب آشامیدنی, مراحل تصفیه آب آشامیدنی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی, سافت واتر, آکوا, آکوا پرو, آکوا اسپرینگ, آکوا بست, سی سی کا, اولانسی, جوی واتر, سامتک, اس اس وی, ایزی ول, بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران, ایزی ,ول, مکس تک, راهنمای خرید بهترین مارک های معروف دستگاه تصفیه آب خانگی, برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب خانگی, راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی, بهترین شرکت فروشگاه دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل, خرید تصفیه آب, دستگاه تصفیه آب دیجی کالا, تعویض فیلتر تصفیه آب, زمان تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی, آموزش تعویض فیلتر های پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب خانگی, سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی, راهنمای تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی, تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب, تعویض فیلتر تصفیه آب, آموزش تعویض فیلتر 1و2و3 تصفیه آب خانگی, تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای, قیمت و خرید فیلتر تصفیه آبو, دستگاه تصفیه آب - تصفیه آب خانگی - آب شیرین کن, خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب, فیلتر تصفیه آب, لیست قیمت دستگاه تصفیه آب, بهترین فیلتر تصفیه آب, سرویس و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی, عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی, تعمیر پمپ تصفیه آب خانگی, تنظیم شیر میکس تصفیه آب, شیر یکطرفه زانویی تصفیه آب, قطعات دستگاه تصفیه آب, علت پر نشدن مخزن تصفیه آب خانگی, طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی, تعمیر و سرویس تصفیه آب خانگی تهران, تعمیر و سرویس دستگاه تصفیه آب, آموزش تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و علت بوی بد آب, نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی, نکات مهم در سرویس و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی, آموزش عیب یابی و تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب, تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در محل, شماره تلفن نصاب دستگاه تصفیه آب, دانلود نقشه و راهنمای نصب دستگاه تصفیه آب خانگی, دستورالعمل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی, آموزش نصب تصفیه آب خانگی, نقشه دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای, خرید، نصب، عیب یابی و تعمیر دستگاه تصفیه آب در منزل شما, قیمت نصب دستگاه تصفیه آب خانگی, آموزش نصب شیر میکس بر روی دستگاه تصفیه آب خانگی, خرید و فروش دستگاه تصفیه آبدستگاه تصفیه آب خانگی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی, قیمت دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل بلوم, قیمت دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل لجند, قیمت دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل لیلیوم, قیمت دستگاه تصفیه آب آکواجوی مدل لوتوس, قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی, دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست, دستگاه تصفیه آب دیجی کالا, قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی, فیلتر تصفیه آب, خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب, دستگاه تصفیه آب ایرانی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر, Aquajoy ,pure water, soft water, Aquapro, Aquap ro, Aquaspring, Aqua spring Aquabest, Aqua best, soft water, softwater, CCK, C C K, Olansi, Joy Water, SAMTEC, Easy Well, Maxtec, water osmosis, water, osmosis, rinking water, rinking, water, reverse osmosis, reverse, membrane

 

دوره های آموزشی

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515