جستجو مطالب

سایر تجهیزات تصفیه آب

سوابق کاری / تصاویر پروژه ها

رزومه مدیرعامل و کارکنان

استخدام در شرکت ابنیه پایدار سبز

شما اینجا هستید: برگ نخستفرم های خود اظهاری محیط زیستی

فرم های خود اظهاری محیط زیستی

فرم های خود اظهاری محیط زیستی

(شیوه نامه: 00-11-2)

مقدمه:

بر اساس ماده 192 قانون برنامه پنجم توسعه به منظور کاهش عوامل آلوده کننده و مخرب محیط زیست، کلیه واحدهای بزرگ صنعتی و غیرصنعتی مشمول، موظفند نسبت به نمونه برداری و اندازه گیری آلودگی و تخریب زیست محیطی خود اقدام و نتیجه را در چارچوب خود اظهاری به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه نمایند. به موجب این مصوبه واحدهایی که قابلیت و ضرورت نصب و راه اندازی سیستم های پایش لحظه ای و مداوم را دارند باید تا پایان سال سوم برنامه، نسبت به نصب و راه اندازی سامانه سیستم های مذکور اقدام نمایند. متخلفین مشمول ماده (30) قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا می شوند. واحدها باید گزارش پیشرفت کار را هر سه ماه یک بار به ادارات کل و دفتر پایش ارسال نمایند.

ماده1: فهرست واحدهای بزرگ مشمول نصب و راه اندازی سیستم های پایش لحظه ای و مداوم در دستورالعمل شیوه نامه آزمایشگاه های معتمد آمده است.

ماده 2: سایر واحدها و نوع پارامترهای مورد پایش لحظه ای، از سال سوم برنامه پنجم توسعه به بعد، بنا به پیشنهاد ادارات کل و دفتر پایش با تایید کمیته آزمایشگاه معتمد تعیین می گردد.

ماده 3: کلیه واحدها در صورت وجود فرآیند احتراق، موظفند پارامترهای احتراق را به شرح زیر (برحسب نوع سوخت مصرفی) با نصب و راه اندازی سیستم پایش لحظه ای به طور مداوم پایش نمایند.

سوخت گازی: CO و SO2 و NOX

سوخت جامد و مایع: CO و SO2 و NOX و ذرات

ماده 4: کلیه واحدها در صورت وجود پساب خروجی، موظفند حداقل پارامترهای PH ,TSS ,COD، دما را با نصب و راه اندازی سیستم پایش لحظه ای به طور مداوم پایش نمایند.

دوره های آموزشی

شرکت ابنیه پایدار سبز

آدرس:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، خیابان شاه نظری،کوچه دوم، پلاک 35، واحد 4 - طبقه دوم

تلفن:

22227849
22261233
26423930

ایمیل:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

فکس:

22264993
26423668

کد پستی:

1547936515